Ślōnsko Godka w piśmie – pierwszy darmowy kurs pisania po Śląsku

Kwiecień 19, 2016

Data: 25 Kwietnia 2016, godzina 17:00.
Czas trwania: 1,5 godziny.
Miejsce: POWIATOWA I MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im. Konstantego Prusa
44-200 Rybnik, ul. Józefa Szafranka 7, wstęp wolny.
Prowadzący: Alojzy Zimończyk – członek DURŚ, koordynator ds. Edukacji regionalnej, pedagog, nauczyciel geografii, pracownik WOM Rybnik w dziale wspierania kadry kierowniczej i doradztwa metodycznego. Henryk Postawka – członek DURŚ, pedagog, nauczyciel języka angielskiego, francuskiego i włoskiego, regionalista – działacz społeczny, sportowy i ekologiczny.

Kurs będzie prowadzony w formie przystępnego wykładu oraz ćwiczeń podstaw pisowni Ślōnskij Godki, w oparciu o wstępne zasady pisowni śląskiej na podstawie norm przyjętych w Cieszynie w dn. 10 sierpnia 2009 r. przez zespół do standaryzacji pod kierownictwem prof. dr hab. Joanny Tambor. Uczestników przywita prezydent miasta Rybnika Piotr Kuczera.

Dzięki pierwszemu darmowemu kursowi pisania po Śląsku, chcemy przybliżyć mieszkańcom Śląska zapis Ślōnskij Godki, oraz zachęcić do pogłębiania swojej wiedzy w tym temacie. Kurs ten ma na celu przygotwanie także do 3 Diktanda Godki Ślōnskij P.M. Łysohorskygo Ondry, które odbędzie się 27 maja w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku – Niewiadomiu.

Udział w kursie mogą wziąć wszyscy zainteresowani, nie ma ograniczeń wiekowych, nie ma ograniczeń co do wykształcenia, jedynym warunkiem przystąpienia do kursu jest umiejętność pisania.

Każdy uczestnik kursu otrzyma bezpłatnie materiały szkoleniowe w formie wydruków, oraz certyfikat potwierdzający zapoznanie się z pisownią Godki Ślōnskij.

Na kurs zapraszają Demokratyczna Unia Regionalistów Śląskich, Miasto Rybnik oraz Powiatowa i Miejska Bilblioteka Publiczna w Rybniku.

Partnerzy Ślonskij godce w piśmie

Sorry, the comment form is closed at this time.