Pierwsza Darmowa Śląska Platforma Edukacyjna E-Rechtor

Wrzesień 13, 2016

Od początku istnienia naszej organizacji wiedzieliśmy, że jednym z fundamentów naszej przyszłej działalności będzie edukacja regionalna. Jest to element bez którego budowa nowoczesnego Śląska z silnym społeczeństwem i stabilną gospodarką nie jest możliwa, bowiem jak moglibyśmy cokolwiek chcieć zmienić, skoro nie posiadalibyśmy dostatecznej wiedzy oraz odpowiedniego szacunku do ziemi na której mieszkamy? Mając na uwadze fakt, jak mało mówi się o Śląsku i jego kulturze w szkołach, wiedzieliśmy, że będziemy mierzyć się ze znacznie większym wyzwaniem, by edukację regionalną na grunt śląski w ogóle wprowadzić. Stopień edukacji w placówkach oświaty na terenie całego kraju bywa bardzo różny. Niektóre szkoły są bardziej chętne do współpracy, inne praktycznie nie chcą słyszeć o żadnych dodatkowych programach. Dlatego musieliśmy stworzyć medium, dzięki któremu KAŻDA OSOBA, niezależnie od miejsca zamieszkania będzie mogła w dowolnym momencie skorzystać z dostępu do źródła wiedzy o historii i kulturze śląskiej.

 
Dzisiaj, możemy już wreszcie powiedzieć – mamy to! Pierwsza, w stu procentach darmowa, śląska platforma edukacyjna: „E-rechtor”. Dzięki naszej platformie uzyskacie Państwo dostęp do treści programu edukacji regionalnej, zaakceptowanego przez kuratorów oświaty woj. śląskiego i opolskiego. Materiały dostępne są 24 godziny na dobę i zawsze pozostaną darmowe. Platforma umożliwia również dostęp do społecznościowego forum, dzięki czemu możliwa będzie wymiana poglądów na temat programu. Możliwe będzie również prowadzenie własnych notatek i przechowywanie plików na potrzeby edukacyjne. Baza tematyczna jest stale aktualizowana i poszerzana, a o wszelkich nowych poprawkach będziemy informować na bieżąco.

 
Na zakończenie pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym sympatykom, którzy również w pewnym stopniu przyczynili się do powstania naszej platformy. Dzięki Waszemu entuzjazmowi a także pozytywnym opiniom otrzymaliśmy niesamowitą motywację do działania i za to możemy Wam dać coś, z czego na pewno będziecie zadowoleni. Bo jesteśmy dla Was!

 

Zapraszamy na www.e-rechtor.edu.pl

 

DURŚ dla Was…

 

Zarząd DURŚ

Sorry, the comment form is closed at this time.